Film

Ostatni ludzie Czarnobyla 3 – Film dokumentalny (Napisy PL)

Ostatni ludzie Czarnobyla 3 to emocjonalny film dokumentalny pokazujący życie samosiołów – ludzi, którzy do dziś żyją w Strefie Zamkniętej utworzonej po katastrofie elektrowni jądrowej w 1986 roku.

W ich opuszczonych wioskach nie ma bieżącej wody czy sklepu, często brak energii elektrycznej, a oni sami walczą z narastającymi problemami podeszłego wieku. Pomimo trzech dekad spędzonych niemalże w samotności ukazują obraz człowieczeństwa zapomniany w rozwiniętym świecie.

„Tu nie ma miesiąca bez śmierci” – powtarzają, jakby pogodzeni z tym, że nieubłaganie nadchodzi moment, w którym nie zostanie już nikt. Do dziś zostało ich nie więcej niż 50, dlatego są to Ostatni ludzie Czarnobyla.

 

 

Film zrealizowała wytwórnia XBestCinema (http://xbestcinema.pl) dla Napromieniowani.pl.

W produkcję zaangażowani byli Amadeusz Kocan (reżyser, operator), Bartosz Wabno (efekty komputerowe), Kinga Klakla (grafika), Krystian Machnik (producent) oraz Alan Bucki (muzyka).

Powstał on podczas czwartej akcji humanitarnej w Czarnobylu, w której udział wzięli:

Krystian Machnik (organizator), Amadeusz Kocan (operator), Maciej Bogaczyk (kierowca, fotograf) oraz Marek Baryshevskyi (tłumacz).

Lista osób, które wsparły akcję finansowo znajduje się w napisach końcowych filmu. Corocznie organizujemy akcje humanitarne w Czarnobylskiej Strefie Zamkniętej, których celem jest dotarcie do wszystkich samosiołów i zapewnienie im niezbędnych produktów na przeżycie do końca zimy.

Jeśli chcesz wesprzeć naszą akcję: https://wspieram.to/OstatniLudzieCzar… Organizujemy również wyprawy do Czarnobyla. Po szczegóły zapraszamy na stronę Napromieniowani.pl (http://napromieniowani.pl/) bądź do bezpośredniego kontaktu na info@napromieniowani.pl.

Dodaj komentarz