Styl Życia

Królowa Elżbieta II żegna się z pałacem Buckingham i przenosi się do zamku Windsor

Jest to jej ukochany dom na wsi, który zawsze wolała od swojego londyńskiego pałacu. Jak donosi Sunday Times, od teraz królowa będzie tu mieszkać na stałe.

Królowa Elżbieta ♥️ Zamek Windsor

W czasie pierwszego zamknięcia, w marcu 2020 r., schroniła się wraz z księciem Filipem na zamku Windsor i rzadko go opuszczała. Jest to miejsce serca królowej Elżbiety, gdzie m.in. przeżyła swoje ostatnie godziny ze swoim księciem małżonkiem i gdzie przechowuje wszystkie swoje wspomnienia.

A teraz, gdy do jej 96. urodzin pozostał nieco ponad miesiąc, wygląda na to, że postanowiła zamieszkać na stałe w tym domu i nigdy nie wracać do Pałacu Buckingham. Informację tę podał dziennik „Sunday Times”, ale nie jest ona zaskoczeniem. Zamek w Berkshire, oddalony o godzinę jazdy samochodem od pałacu Buckingham, zawsze był jej ukochanym „domem na wsi” z 1000 pokoi, 11 hektarami ziemi i historycznymi lochami, które kiedyś służyły jako tajne więzienia.

Przed pandemią królowa przyjeżdżała do Windsoru na weekendy, na Wielkanoc i w czerwcu na Royal Ascot, ale według licznych źródeł „królowa” chyba zawsze wolała Windsor od Pałacu Buckingham, który zawsze opisywała jako raczej zimny i bezosobowy.

Dlatego też w Pałacu trwają intensywne przygotowania do ostatecznego przeniesienia wszystkich osobistych rzeczy monarchini do zamku Windsor, skąd, jak się wydaje, będzie ona śledzić na żywo lub prawie na żywo wszystkie nadchodzące wydarzenia: platynowy jubileusz, wizyty państwowe, a nawet Trooping The Colour.

Wśród powodów, które mogły przyczynić się do decyzji królowej, oprócz stanu zdrowia, który pogorszył się po przebytej niedawno chorobie wątroby, należy wymienić fakt, że prace remontowe w 770 salach londyńskiego pałacu są stale opóźniane z powodu pandemii i nie zostaną zakończone do 2027 roku.

Dodaj komentarz