Styl ŻyciaSpołeczeństwo

REKLEKSJA” 39-letnia matka została przyłapana na prowadzeniu samochodu z dwójką dzieci po tym, jak poprzedniej nocy piła z kolegą.

Mama otrzymała zakaz prowadzenia samochodu po tym, jak wsadziła dwoje małych dzieci do swojego Audi, przekraczając prawie czterokrotnie dopuszczalny limit alkoholu.

Laura Lyons, lat 39, została znaleziona w stanie oszołomienia za kierownicą swojego Audi A6 po tym, jak poprzedniej nocy piła z kolegą w Urmston, w Greater Manchester.

Lyons została uznana przez sąd magistracki w Manchesterze za „głupią”, „lekkomyślną” i „nieodpowiedzialną”.

Recepcjonistka została aresztowana 15 stycznia po tym, jak badanie wykazało, że miała 132 mikrogramy alkoholu w 100 mililitrach oddechu.

Odwoziła swoich dwóch małych synów do domu babci, kiedy została zatrzymana przez policjantów po tym, jak najwyraźniej dostała ataku padaczki.

W Manchester Magistrates Court Lyons, z Flixton, przyznała się do winy za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Otrzymała zakaz prowadzenia pojazdów przez 32 miesiące, 12-miesięczny nakaz społeczny, 150 godzin nieodpłatnej pracy oraz 180 funtów kosztów i dopłat.

Lyons korzysta obecnie z porad organizacji odwykowej Achieve i jest wspierana przez swojego męża Seana, który prowadzi dobrze prosperujący biznes tatuażu i kilkakrotnie występował w telewizji.

Skazując Lyons, sędzia Joe Bangudu powiedział: ”Trudno sobie wyobrazić, dlaczego podjęłaś tak głupią, nierealistyczną i lekkomyślną decyzję, aby wsiąść za kierownicę po spożyciu tak dużej ilości alkoholu. To zdecydowanie za dużo.

„Będę z Tobą szczery, ale nie ma żadnego powodu, dla którego nie miałabyś otrzymać kary pozbawienia wolności za to całkowicie niedopuszczalne zachowanie.

„Decyzja, którą podjąłeś, była lekkomyślna, niemądra i nieodpowiedzialna. Nigdy więcej nie powinnaś podejmować takich decyzji”.

„Naraziłaś na niebezpieczeństwo ludzkie życie, w tym swoje własne dzieci, wszystko mogło się zdarzyć na tak krótkim odcinku. Nawet nie myśl o ponownym prowadzeniu samochodu, dopóki nie zostaniesz zdyskwalifikowany. Czy wyrażam się jasno?”

Lyons powiedział podczas przesłuchania: „Jest mi niezmiernie przykro z powodu tego, co się stało. To nie jest w moim stylu. Przepraszam wszystkich za poświęcony czas, to na pewno się nie powtórzy”.

Prokurator Catherine Allan powiedziała wcześniej sądowi: „Był 15 stycznia 2022 roku, kiedy policja pojawiła się na Stretford Road w Urmston. Do oskarżonej wezwano karetkę pogotowia.

Oskarżona siedziała na miejscu kierowcy w samochodzie i przewoziła pasażerów, ale samochód się zatrzymał.

„Wyglądało na to, że wiozła dzieci, ale zjechała na pobocze, ponieważ miała atak padaczki.

Nie przeszła testu alkomatem i została aresztowana. Nie była wcześniej karana”.

ZROZPACZONA I ZDENERWOWANA

Edgar Fernando, broniąc Lyons, powiedział, że była ona „zrozpaczona i zdenerwowana” z powodu sprawy.

Dodał: „Poprzedniej nocy piła z przyjaciółką, a następnego dnia zamierzała podrzucić dzieci do matki.

Następnie przejechała samochodem krótki dystans, po czym dostała drgawek lub nie mogła prowadzić. Zjechała na pobocze i zadzwoniła do swojej matki, aby odebrała dzieci.

„Nie kontynuowała jazdy i nic nie wskazuje na to, że próbowała ominąć policję. To matka oskarżonej wezwała karetkę pogotowia”.

„Nie pije już w ogóle i bierze Antabuse, co oznacza, że jeśli wypije choć trochę alkoholu, poczuje się bardzo źle”.

Lyons zostanie również zaoferowane miejsce na kursie rehabilitacji jazdy pod wpływem alkoholu.

Dodaj komentarz