Biznes

TUCH I GO Man Utd powinien zrobić wszystko, aby pozyskać Thomasa Tuchela, po tym jak Chelsea pogrążyła się w kryzysie, mówi Jamie Carragher

JAMIE CARRAGHER twierdzi, że Manchester United powinien wykorzystać boiskowe zamieszanie w Chelsea i sięgnąć po menedżera Thomasa Tuchela.

W czwartek rząd Wielkiej Brytanii nałożył na właściciela Chelsea Romana Abramowicza sankcje, zamrażając jego majątek.

W związku z tym Chelsea nie może sprzedawać biletów na mecze domowe i wyjazdowe, kupować, sprzedawać ani przedłużać kontraktów zawodników, a także sprzedawać towarów, co zmusza do zamknięcia sklepu klubowego.

The Blues mogą jednak sprzedawać jedzenie i napoje w dniu meczu.

Sponsorzy również rozważają swoje komercyjne powiązania z Chelsea, przez co klub może stracić dziesiątki milionów z tytułu sponsoringu.

Były obrońca Liverpoolu, Carragher, uważa, że Manchester United powinien wykorzystać problemy Chelsea poza boiskiem i zatrudnić menedżera Tuchela, zwycięzcę Ligi Mistrzów.

Czerwone Diabły pozostają w tyle za Arsenalem w wyścigu o grę w Lidze Mistrzów i nie ogłosiły jeszcze swojego nowego stałego menedżera.

Tymczasowy szef Ralf Rangnick nie zdołał wywrzeć większego wrażenia, ale oczekuje się, że latem obejmie funkcję doradczą, gdy zostanie zatrudniony nowy menedżer.

Pisząc na łamach Telegraph, Carragher powiedział: „United może zaoferować mu bezpieczeństwo i wsparcie, którego pragnie każdy topowy trener.

„Owszem, będzie się to wydawało drapieżnym posunięciem – wykorzystanie kryzysu Chelsea – ale z perspektywy United i Tuchela, im bardziej się nad tym zastanawiamy, tym bardziej jest to nie do pomyślenia.

„Każdy szef zarządu na świecie, który szuka nowego trenera, będzie – a przynajmniej powinien – monitorować nastrój i publiczne komentarze Tuchela do końca sezonu.

„Tylko kluby określonego kalibru mogą go przyciągnąć. Byłoby zaniedbaniem ze strony United, gdybyśmy go nie sprawdzili.

„Jako trener jest dokładnie tym, czego potrzebują”.

Mauricio Pochettino, który może zostać zwolniony przez Paris Saint-Germain po tym, jak jego strona skapitulowała w drugim etapie Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt, jest również celem menedżerskim dla Czerwonych Diabłów.

Jednak w sytuacji, gdy Argentyńczyk ma problemy z wyciągnięciem z największych gwiazd futbolu, Carragher uważa, że Tuchel lepiej poradzi sobie w United.

Na temat niepowodzeń Pocha od czasu przejęcia sterów w PSG od Tuchela, Carragher powiedział: „Ktokolwiek przejmie stery na Old Trafford, będzie miał czyste konto, upoważnione do usunięcia toksycznych wpływów na boisku treningowym. Do tego potrzebna jest wielka osobowość”.

„Z całym szacunkiem dla Pochettino – którego zawsze bardzo wysoko oceniałem – Tuchel wyciągnął ze składu PSG więcej niż jego następca. Uczciwie trzeba przyznać, że skład PSG jest nie do opanowania.

„Prywatnie jestem pewien, że obaj byli wyczerpani, czując, że zarządzają bardziej ego niż piłkarzami.

„Nie jest to usprawiedliwienie niepowodzenia w poprowadzeniu francuskiej drużyny do sukcesu w Lidze Mistrzów. Jest to jednak czynnik łagodzący, dlaczego tak wielu znakomitych trenerów poniosło porażkę w Paryżu.

„Nie będzie zbyt wiele współczucia dla Pochettino. Powinien był poprowadzić PSG znacznie głębiej w rozgrywkach, biorąc pod uwagę talent i zasoby, jakimi dysponował.

„Jego trudność polega na tym, że nawet najbardziej podstawowe decyzje taktyczne mogą być jak stąpanie po politycznym polu minowym, gdy klubem rządzą supergwiazdy”.

Dodaj komentarz