Polityka

„SITTING DUCKS” Dramatyczny moment, w którym kolumna czołgów Putina zostaje zniszczona w ukraińskiej zasadzce artyleryjskiej, w której „zginął kolejny najwyższy dowódca”.

DRAMATYCZNY materiał filmowy pokazuje moment, w którym kolumna rosyjskich czołgów zostaje zniszczona przez ukraińską zasadzkę pod Kijowem.

W wyniku ataku zginął kolejny wysoki rangą rosyjski dowódca, a siły Władimira Putina nacierają na stolicę.

Kolumna rosyjskich czołgów dostaje się pod ostrzał

Ukraińcy twierdzą, że zabili ponad 12 000 Rosjan, odkąd Putin wprowadził swoje wojska do ich kraju.

Rosyjski tyran spodziewał się szybkiego zwycięstwa, gdy dwa tygodnie temu zarządził inwazję, ale jego siły utknęły w martwym punkcie i teraz regularnie uderzają w cywilów.

Mówi się, że siły moskiewskie czynią szybkie postępy w kierunku Browarów, dużego wschodniego przedmieścia Kijowa, co uważa się za początek próby zajęcia miasta.

Jednak na nagraniu z ukraińskiego drona widać, jak czołgi są bombardowane artylerią w niszczycielskiej zasadzce i zmuszone do odwrotu.

Z przechwyconej rozmowy radiowej wynika, że kolumna poniosła ciężkie straty, a dowódca pułku zginął.

Według ukraińskiego ministerstwa obrony, zabity oficer to pułkownik Andriej Zacharow, dowódca pułku czołgów.

W 2016 roku został on odznaczony Orderem Odwagi przez samego Władimira Putina.

Jego śmierć powiększa liczbę rosyjskich dowódców zabitych podczas inwazji na Ukrainę, wśród których jest trzech generałów, a operacja ta została podobno określona przez jednego z kremlowskich insiderów jako „clusterf***”.

Aleksey Danilov, sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, powiedział, że niepowodzenia doprowadziły do zwolnienia ośmiu generałów – donosi Ukraińska Prawda.

Ujawnił on również, że Rosjanie zmienili taktykę w związku z rzezią swoich wojsk.

W trakcie inwazji rosyjscy piloci zostali zestrzeleni z nieba, czołgi stanęły w ogromnych korkach, a na wideo widać szlochających żołnierzy, którzy poddali się Ukraińcom.

Śmierć Zakharova nastąpiła po śmierci generała dywizji Witalija Gierasimowa, który zginął w walkach pod Charkowem, drugim miastem Ukrainy, na początku tego tygodnia.

Na innych nagraniach z miejsca zasadzki widać płonące na drodze rosyjskie pojazdy, wśród których znajduje się przerażająca wyrzutnia rakiet termobarycznych.

Dodaj komentarz