Całkowicie niesamowite murale z całego świata

Świat jest pełen niesamowitych miejsc, a wszystkie z nich mają swoje własne małe dziwactwa i dziwactwa. W wielu krajach, miastach i miasteczkach na całym świecie te dziwactwa przybierają formę malowideł ściennych i dzieł sztuki namalowanych na budynkach. To o wiele więcej niż tylko „graffiti”. Te malowidła ścienne są absolutnie zapierające dech w piersiach, a wiele osób podróżuje po całym świecie tylko po to, aby zobaczyć je na żywo.

La Mamie de Valparaíso – Valparaíso, Chile

Chile jest domem dla jednych z najlepszych sztuk ulicznych, jakie ma do zaoferowania świat, i to jeden z wielu powodów, dla których miłośnicy sztuki wybierają to miejsce na wakacje. Jeden z najsłynniejszych malowideł ściennych w tym kraju można znaleźć w Valparaíso, gdzie został ozdobiony pięknym różowym domem. Ten mural stworzony przez światowej sławy artystów Ellę i Pitra przedstawia uroczo wyglądającą babcię, która czuwa nad każdym, kto przechodzi obok.

Poza kryzysem – Leysin, Szwajcaria

Rzadko zdarza się, aby zobaczyć mural namalowany na zboczu wzgórza, ale właśnie o to chodzi w Beyond Crisis. Ten gigantyczny mural obejmuje aż 3000 kilometrów kwadratowych i został stworzony przez Saype – znanego na całym świecie ze swojej nienagannej pracy. Ten mural, znajdujący się w Alpach Szwajcarskich, przedstawia młodą dziewczynę siedzącą na ziemi i trzymającą w dłoniach łańcuch ludzi w akcie solidarności. Jednak jeszcze bardziej zdumiewające w tym muralu jest to, że najlepiej oglądać go z góry. Ujęcie jest niesamowite, gdy widać mural, góry i cywilizację poniżej.

Te fototapety to tylko mały wybór tych, które można znaleźć na całym świecie. Każde miasto ma swoje własne murale i to od Ciebie zależy, czy spróbujesz je znaleźć, abyś sam mógł podziwiać ich piękno.

Dodaj komentarz