48 godzin w Brugii

Ze wszystkich miejsc na świecie, które warto odwiedzić, niewiele jest piękniejszych niż belgijskie miasto Brugia. Przepełniona inspirującą architekturą i bogatą historią, trudno nie dać się wciągnąć w stolicę. Jeśli jednak masz tylko 48 godzin do spędzenia w okolicy, nie chcesz się zbytnio rozpraszać. Jest tu tyle do zobaczenia i zrobienia, że ​​liczy się każda sekunda.

Wspinaj się po dzwonnicy

Jeśli masz ochotę zobaczyć Brugię z góry – i lubisz ćwiczyć – dzwonnica jest idealnym zabytkiem do odwiedzenia. Położony w centrum miasta przy rynku, punkt orientacyjny jest widokiem, który można zobaczyć zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Na szczyt trzeba przejść 366 kroków, ale panoramiczny widok jest więcej niż wart wysiłku. Tylko upewnij się, że przyjedziesz wcześniej, jeśli planujesz wspiąć się na tę wieżę, ponieważ szybko robi się tłoczno.

Spacer po mieście

Czy jest lepszy sposób na zwiedzanie miasta niż w powozie konnym? Brzmi jak bajka, ale to niesamowity sposób na zobaczenie zabytków w rekordowym czasie. Za 60 euro (67 USD) przejedziesz brukowanymi uliczkami i krętymi drogami, podziwiając wszystko, co ma do zaoferowania Brugia. Cena może wydawać się nieco wysoka, jeśli jesteś sam, ale między czterema osobami to okazja!

Muzeum na każdą okazję

Brugia jest znana z wielu rzeczy, a jej muzea są niezwykle godne uwagi. Wydaje się, że miasto ma miejsca poświęcone najciekawszym rzeczom, z których niektórych możesz nie znaleźć nigdzie indziej. Jeśli lubisz tradycyjne muzea, takie miejsce jak Muzeum Groeninge powinno Ci się spodobać. Jeśli jednak chcesz czegoś więcej, spróbuj Choco-Story lub Muzeum Tortur?

Przeglądaj Jarmark Bożonarodzeniowy

Bez wątpienia najlepszą porą roku na wizytę w Brugii jest zima. Europa oferuje fantastyczne jarmarki bożonarodzeniowe, a stolica Belgii ma jeden z najlepszych. Brugia to prawdziwa zimowa kraina czarów o tej porze roku, zwłaszcza jeśli masz szczęście znaleźć trochę śniegu. Przeglądaj tradycyjne towary na różnych straganach, zjedz trochę gorącej lokalnej kuchni i jeździj na łyżwach, doświadczając jarmarku bożonarodzeniowego ze swoich marzeń.

Wykorzystaj maksymalnie czas w Brugii i nie zapomnij kupić belgijskiej czekolady przed wyjazdem do domu!

Dodaj komentarz