HobbyNaukaStyl Życia

Pasjans Freecell za darmo! Gramy i wyjaśniamy zasady gry

Technologia postępuje, dzięki niej mamy dostęp do coraz to nowych rozrywek, w tym gier. Rozmaite gry wideo, czy to online z innymi użytkownikami, czy grając samodzielnie, rozwijają się z roku na rok coraz prężniej. Jednak wielu internautów znajduje radość w klasyce i wciąż ją docenia. Taką tradycyjną rozrywką jest np. Pasjans Freecell, jeden z rodzajów popularnej gry pasjans. To hobby wciąga niezliczoną ilość osób, dzięki niemu rozwijamy nasze analityczne oraz strategiczne myślenie, ćwiczymy nasz umysł, który cały czas pracuje na wysokich obrotach. Jednocześnie daje to dużo rozrywki i frajdy. 

Pasjans Freecell za darmo? Tak!

Oczywiście, do każdego rodzaju pasjansa, wystarczy odnaleźć talię kart oraz zorganizować sobie kawałek miejsca, np. stół, czy podłogę. Można jednak odwiedzić stronę: https://pasjanseonline.com/k/pasjans-freecell/ i grać za darmo, na swoim smartfonie, gdzie i kiedy tylko chcesz. To niezmierna wygoda i ułatwienie, ponieważ możesz grać w podróży, w przerwie w pracy, lub jakiejkolwiek wolnej chwili. Od tej pory, jeśli masz ochotę zagrać w pasjans Freecell, a nie masz w pobliżu kart, ani miejsca, nie przejmuj się. Nie biegnij do sklepu po talię. Zanim jednak zasiądziesz do tej gry, poznaj jej historię i zasady.

Pasjans Freecell – historia gry 

Nie wszyscy wiedzą, że początkowo karty i różnorakie ich układanie, miało jeden główny cel – wróżbiarstwo. Również pasjans stąd pochodzi. Powstał najprawdopodobniej we Francji, do dziś używa się wiele terminów, np. tableau, które są zapożyczone właśnie z języka francuskiego. Tak więc, kiedy wróżenie już nie wystarczało, wynaleziono inne sposoby na spożytkowanie talii kart, dobrze się przy tym bawiąc. Pasjansa układał podobno Napoleon Bonaparte, w 1816r. podczas wygnania na wyspę Św. Heleny. O pasjansie powstały książki, najpopularniejsze z nich to „The Complete book of Solitaire Games” napisana przez Alberta Moreheada i Geoffreya Motta-Smitha, w 1949 roku oraz „Penguin Book of Solitaire” Davida Parletta. Dla zaciekawionych tematem, będą to z pewnością bardzo interesujące tytuły. Dziś pasjans jest wspaniałą odskocznią od pędu świata, w którym współcześnie żyjemy. Można przy nim na chwilę „przysiąść”, zrelaksować się i ćwiczyć swój umysł. 

Pasjans Freecell – zasady gry

W grze Pasjans Freecell, podobnie jak w innych pasjansach, należy przekładać karty pomiędzy ich stosami. Tutaj mamy do dyspozycji dokładnie osiem stosów. Karty muszą być ułożone naprzemiennie kolorami, malejąco, tzn. że każda następna karta musi być o oczko niższa od poprzedniej. Można przekładać po jednej karcie lub po kilka na raz, o ile te kilka kart jest ułożonych według powyższych zasad. Tak więc głównym założeniem gry jest ułożenie w 4 stosach kart, od największej, do najmniejszej. Jednocześnie, karty muszą leżeć na przemian – raz czarna, raz czerwona, znowu czarna, czerwona, itd. Pozostałe 4 pola, to stosy do odkładania kart „na później”. Tam właśnie można odłożyć tymczasowo kartę, która teraz nie nadaje się do położenia w odpowiedniej kolejności. Może jednak przydać się w późniejszym czasie. Ta alternatywa jest charakterystyczna dla pasjansa Freecella, tym różni się od innych pasjansów. Daje rozwiązanie, gdy wydaje się, że nie ma już możliwości kolejnego ruchu, co jest bardzo przydatne w praktyce i może nieco ułatwiać także tę grę. 

Spróbuj swoich sił w tradycyjnej wersji lub online

Sprawdź, czy pasjans Freecell to rodzaj rozrywki dla Ciebie. Z pewnością zrelaksuje Cię po ciężkim dniu w pracy lub szkole (i nie tylko). Jeśli masz chęć spędzić trochę czasu w odosobnieniu, lecz nie nudząc się, jest to prawdopodobnie rozwiązanie dla Ciebie. Gra, która ćwiczy takie umiejętności jak refleks, spostrzegawczość, analityczne myślenie, może równocześnie okazać się świetną zabawą. Chwile spędzone na pasjansie, to momenty tylko dla Ciebie, które odrywają od codziennej rutyny, zgiełku i pędu współczesnego człowieka. Podaruj sobie kilka chwil w ciągu dnia i sprawdź na własnej skórze, jak mocno może „wciągać” pasjans Freecell.

Pasjans Freecell za darmo

Zagraj w Pasjans Freecell za darmo na łamach naszego bloga:

Dodaj komentarz