TechnologieStyl Życia

Grafen wkracza do butów

Directa Plus i Norda wprowadzają na rynek pierwszy but z membraną, która gwarantuje wydajność cieplną, lekkość i działanie antybakteryjne.

Nanotechnologia staje się częścią naszego codziennego życia. Tak jest w przypadku membrany G+® Graphene Plus zastosowanej w butach norda™ 001 G+® Spike High Performance Trail Shoes. Jest to wielofunkcyjne obuwie odpowiednie do ekstremalnych warunków, od biegania po chodzenie po górach, stanowiące punkt styku technologii i materiałów nowej generacji. Firma Vibram opracowała specjalnie dla modelu Norda przyczepność podeszwy, but jest wykonany z materiału Dyneema, a od wewnątrz zastosowano membranę grafenową G+®.

Membrana G+® w górnej części buta zapewnia doskonałą wydajność cieplną i wyrównuje temperaturę stopy, utrzymując ją w cieple przy minimalnej grubości. Zmniejszona powierzchnia podstawy zapewnia większą lekkość i zwinność podczas użytkowania. Membrana G+® jest również antybakteryjna, co zapewnia lepszą higienę. Obecność membrany G+® zapewnia również doskonałą wodoodporność (do 10 000 mm) i ochronę przed wiatrem.

Po raz pierwszy w obuwiu zastosowano membranę grafenową, a but zostanie zaprezentowany jako jeden z najbardziej innowacyjnych produktów na targach ISPO w Monachium w styczniu 2022 r., największych na świecie międzynarodowych targach artykułów sportowych.

Komentarz Nicka i Willa Martire, współzałożycieli firmy Norda: „Kiedy zaczęliśmy projektować buty norda™ 001, chcieliśmy stworzyć niezwykle wytrzymałe obuwie, które będzie w stanie przetrwać najtrudniejsze warunki, nie rezygnując przy tym z trwałości produktu. Aby osiągnąć ten cel, wyszliśmy poza świat konwencjonalnych materiałów do produkcji obuwia sportowego. W ten sposób odkryliśmy membranę G+®, produkt znajdujący się na granicy technologicznej”.

Komentarz Giulio Cesareo, założyciela i dyrektora generalnego firmy Directa Plus: „Zastosowanie naszej membrany G+® w obuwiu otwiera nowe możliwości na ważnym rynku. Jestem szczególnie zadowolony z wprowadzenia na rynek norda™ 001 i współpracy z firmą Norda, której podejście do zrównoważonego rozwoju jest bardzo bliskie naszemu. Produkt ten jest kolejnym dowodem na to, że najbardziej innowacyjne technologie mogą mieć bezpośrednie zastosowanie w naszym życiu”.

Dodaj komentarz